Dekorasyon Fikirleri

4.8
(27)

Ev ve iş yerinizin dekorasyonunu değiştirmek ister misiniz? Tüm odalarınız için en yeni ve pratik dekorasyon önerileri ile tadilat ipuçlarını aşağıdaki yazılarımızdan inceleyebilirsiniz. Dilerseniz siz de, dekorasyon önerilerinizi yazıların altında yer alan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Ev dekorasyon siteleri içinde hızla büyüyen sitemizde yeni dekorasyon fikirleri ve ipuçları eklenmektedir. Ayrıca dekorasyon önerileri arasından yapmak istediğiniz tasarıma uygun dekorasyon ürünleri almak isterseniz mobilya firmaları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Dekorasyon Önerileri

2022 ev dekorasyonu

2023 Ev Dekorasyonu

Yeni bir sezon geldiğinde her zaman heyecan vericidir ve ev dekor trendlerinizi güncellemenin zamanı gelmiştir. Yeni…

Devamı
beyaz oturma odası

Beyaz Oturma Odası

Güvercin beyazından fildişi tonlarında salon ve oturma odası dekoru fikirlerini sizler için hazırladık. Taze, zamansız,…

Devamı
minimalist ev dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist estetik dağınıklığı ortadan kaldırır Minimalist evler, daha azının daha fazla olduğu fikrine odaklanır. Aslında, bu…

Devamı
yatak odası dekorasyon

Yatak Odası Fikirleri

Parlak yatak odası fikirlerimizle yorgun yatak odanızı hak ettiğiniz sığınağa dönüştürün. Kışın rahatça oturabileceğiniz rahat ve…

Devamı
köse koltuk seçimi

Köşe Koltuk Seçimi

En iyi köşe koltuk ve açılır yataklarını mı arıyorsunuz? Bir yataklı kanepenin çok yönlülüğünü, ancak normal…

Devamı

Evinizi Nasıl Dekore Edersiniz

Yeni bir eve taşınmak hayatın en büyük zevklerinden biri olabilir, ancak özellikle dekorasyon söz konusu olduğunda, aynı zamanda bir belirsizlik zamanı da olabilir. Kişisel stil anlayışınızı yansıtırken mekanınızın en iyi şekilde görünmesini nasıl sağlarsınız? Bunu iyi yapın ve sonunda rahat ve mutlu bir yuvaya kavuşacaksınız. Kötü bir şekilde yaparsanız, asla hoş bir bütüne dönüşmeyen karmakarışık bir mobilya, kumaş ve boya rengiyle karşılaşacaksınız. Küçük bir planlamayla ve profesyonel iç mimarların kullandığı adımları izleyerek çok daha büyük bir başarı şansına sahip olacaksınız.

Mobilya Mağazasında Başlamayın

Birçoğu, aç olduğunuzda bakkal alışverişinden kaçınma tavsiyesini duymuştur , çünkü bu, kötü seçimlere yol açar. Aynısı mobilya mağazaları için de geçerlidir – boş bir eviniz var diye panik içinde alışverişe gitmeyin. Evet, bir kanepeye ihtiyacınız var. Ama pembe çizgili parçayı sadece mağazada beğendiğiniz için, ölçü almadan, odanın geri kalanını düşünmeden seçerseniz, takılıp kalırsınız. Odanın geri kalanı o kanepenin etrafına inşa edilecek ve alan için çok büyükse sonsuza kadar garip görünecektir. 

Bir ölçüm bandı ve bir not defteri ile donatmak istediğiniz odadan başlayın. 

Ölçümlerinizi Bilin

Mobilya ölçeğini bir odanın ölçeğiyle eşleştirmek çok önemlidir. Derin bir seksiyonel kanepe, küçük bir odayı kolayca alt edebilir ve zarif sandalyeler, geniş bir çatı katında kaybolabilir. Tasarlamaya başlamadan önce, dekore etmeyi düşündüğünüz her odanın uzunluğunu ve genişliğini, tavan yüksekliği ve yolunuza çıkabilecek unsurlar (merdiven, kolon, radyatör ve diğer engeller) ile birlikte ölçün. Pencere kaplamalarına hazırlanmak için pencere açıklıklarını, her birinin altındaki, üstündeki ve yanlarındaki duvar boşluğuyla birlikte ölçmek de iyi bir fikirdir. 

“Çoğu insanın yaptığı ilk hata, yanlış boyutta şeyler satın almalarıdır – odaya sığmayan kanepeler, kapı aralıklarına sığmayan kanepeler, çok küçük masalar, çok büyük masalar, komodinler. Alanınızı dikkatlice ölçmek, bu tür sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.  

Nasıl Yaşamak İstediğinize Karar Verin

Bu zor kısım ve doğru ya da yanlış cevap yok. Odalar geleneksel veya modern, resmi veya rahat ve görsel olarak sıcak veya soğuk olabilir. “Ne yapıyor olacaksın? Orada kaç kişi yaşıyor? çocuklar var mı? Nasıl yaşamak istediğinize dair hedefleriniz nelerdir?” 

Örneğin, düzenli olarak büyük akşam yemeği davetlerine ev sahipliği yapan birinin evinin dekorasyonu, her gece dışarıda yemek yiyen birinin evinden farklı olmalıdır. Cömert bağış toplama etkinliklerine ev sahipliği yapmayı planlayan kişi, yalnızca televizyonun karşısına geçmeyi hayal eden kişiden farklı bir oturma odasına sahip olmalıdır.

Bütçe Geliştirin

Matematiğin üstesinden gelmek yok: Beklenmedik şekilde pahalı bir sandalyeye savurganlık yaparsanız, evin geri kalanı için daha az paranız olur. “Bütçe, eşyaların maliyetlerini odalar arasında nasıl bölüşeceğiniz konusunda size bir yol haritası verir.” Eşsiz bir yemek masası bulursanız yine de bir istisna yapabilirsiniz, dedi, ancak bunun için ödeme yapmak için başka nerede kesinti yapabileceğinizi düşünmeniz gerekir.

 

Aşamaları Planlayın

Alçıpan bitirmek, parke zeminleri onarmak ve tavanları boyamak, hepsi dağınık iştir. Mümkünse, herhangi bir mobilya veya aksesuarı alana taşımadan önce bu tür işleri tamamlamak daha iyidir. 

ev dekorasyon fikirleri

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.8 / 5. Toplam Oy : 27

Burayı ilk değerlendiren siz olun.