Yılbaşı Masası Hazırlama

5
(3)

Şenlikli bir yemeğin öncüsü için yılbaşı masası dekorasyon fikirleri burada. Büyük gün için masanızı nasıl dekore edeceğinize dair fikirlerimizle iyi bir yılbaşı hatırası bırakın.

Masa, şenliklerin en büyük olaylarından birinin devreye girdiği yerdir, bu yüzden sizinkinin de rol oynadığından emin olun. Zarif mekan ayarlarından tam parti yeniyıl masa dekorasyon fikirlerine kadar, tatil için her eve uygun bir stil var.

Bu yıl arkadaşlarınızı ve ailenizi ağırlamaya hazır olun ve tüm muhteşem yılbaşı fikirlerinizi sergileyin – sadece yemeğin ikinci sırada yer almasına hazır olun.

Yılbaşı sofrası süsleme fikirleri

Yılbaşı masa düzenlemesi, yılbaşında kişiliğinizi ifade etmenin ve eve bireysellik katmanın harika bir yolu” diyor . ‘Bu yıl, çoğumuz şenlikli manzaramızla daha da büyüyüp, nihayet birlikte vakit geçirip masanın etrafında kutlamaya başladığımızda tüm durakları kaldırarak ilerlemeyi umuyoruz.’

1. Kişiselleştirilmiş bir dokunuş ekleyin

Hepimiz resmi toplantılarda ayar yapmaya alışkınız, ancak onları yılbaşı masanıza ekleyerek fırsat duygusunu geliştirdiğinizden emin olun. Akşam yemeğinden önce bir şeyler içiyorsanız veya yemekten sonra başka bir odaya geçecekseniz, isim etiketlerini kurdelelere yapıştırmayı düşünün.

2. Basitlikle etki yaratın

Meyveler ve nar, basit bir sofra düzenini aydınlatır. Lezzetli portakal tonlarını tercih ediyorsanız, clementines ve physalis kullanın. Bu meyveler düz beyaz çini ve nötr masa örtülerine etki katacak.

Meyveler ve meyveler, kullanabileceğiniz diğer rustik yılbaşı dekorasyon fikirlerine harika bir katkı sağlar .

3. Özel sofra takımı kullanın

Her yer ayarı için yılbaşı temalı çanak çömlek katmanları – şenlikli bir jumper tarzı kar tanesi tasarımı asla eskimeyecek! Bunları, bayramlar bittikten sonra da kullanmaya devam edebileceğiniz ekose Amerikan servisleri ve bembeyaz masa örtüleri ile kombinleyin.

Bir doku ve kişilik dokunuşu eklemek için bardak altlıkları ve Amerikan servis altlıkları hakkında tıpkı çanak çömlek ve cam eşyalar gibi düşündüğünüzden emin olun.

4. Alevleri taze ürünlerle birleştirin

Benzer şekilde, seçtiğiniz çiçekler ve yapraklar gerçek bir etkiye sahip olabilir. ‘Çiçekler masaya şarkı söyletir. Bunlar, genişleyen, ziyafet benzeri sarmaşıklar veya kar beyazı çiçekli ortanca vazoları olabilir. Çiçekler için sofra takımlarındaki renkleri seçerek, düzeni gerçekten bir araya getiriyor. Hızlı bir hile, parlak renkli görünümler için masada nar veya mandalina kaselerine sahip olmaktır.

5. Bir Art-Deco stili seçin

Art Deco görünüm, mevsimsel stile sihir getiriyor. Tatil ruhuyla dolup taşan sineklik tüylerini ve borazan boncuklarını, yumuşak kadife kurdeleleri ve havalı Jazz Age desenlerini düşünün.

Rosie Ward, “Dramatik bir mavi tablo, yılbaşı akşamı yemek yiyenler için mükemmel ya da bir Yılbaşı partisi için de işe yarayabilir” diye ekliyor.

6. Daha yeşil olun

Hediyeler her zaman bir yılbaşı masasına getirmek için sevimli bir dokunuştur, ancak şimdi, her zamankinden daha fazla, daha çevre dostu fikirlere bakmanın zamanı geldi.

7. Daha çok çalışmasını sağlayın

Yeni yıl için masanızı süslüyorsanız, onu sadece bir öğün yemek için kullanmak oldukça ayıp görünüyor. Tabii ki, birçok insan bunu bir Yeni Yıl ortamı için kullanmak üzere biraz uyarlar, ancak yapabileceğiniz tek şey bu değildir.

Evinize gerçek bir fırsat duygusu getirin ve yemek masasını şenlikli bir kahvaltı için hazırlayarak yeni yıl geri sayımınıza ekstra bir şeyler ekleyin. Bazı temalı çanak çömlekler, ana etkinliğe getirdiğiniz daha etkileyici veya zarif bir başyapıtın yerini alabilir. Her şeyi basit tutun, böylece hindi zamanına hazırlanma zamanı geldiğinde geçiş yapmak kolay olur.

8. Dışarıyı içeri buyur edin

Masaya biraz yeşillik getirin. Her zamankinden daha fazla doğayla bağlantı kurmanın yollarını arıyoruz. Yemek masası boyunca güzel düzenlemelerle toplanmış yeşilliklerle dolu, doğal bir neşe dolu bir yeni yıl sahnesi yaratın.

Hem dekorasyon hem de koku eklemek için masanın tüm uzunluğunu ölçekleyebilen bahçe sicimi kullanarak masanın üzerine tatlı kokulu otlar ve yapraklardan oluşan kümelenmiş demetler. Masadaki diğer doğa unsurlarını bağlamak için saksı bitkileri ve düşünceli bir şekilde yerleştirilmiş dallar kullanır.

9. Renk Paleti

Yılbaşı kutlamalarınıza davetkar bir doğal özü oluşturmak için yeşillik ve toprak tonlu dokularla dolu bir masaya stil verin. Sessiz bir renk paleti, abartısız zarif bir dekorasyon şeması sağlayarak sahnenin bunaltıcı olmasını önlemeye yardımcı olur. Masayı, dökümlü ve saksı şenlikli yapraklar, tomurcuklar ve dallarla serpiştirilmiş, düşünülmüş çanak çömlek ve cam eşyalarla döşeyin. Basit, sofistike ve şık.

10. Sıcak ve davetkar tonlarla süsleyin

Çekici bir şenlikli renk tonuyla konukları masaya çekin. Yılbaşı özünü ve ruhunu çağrıştıran zengin dut, altın ve baharat renkleriyle dekore edilmiş yemek odası ile eğlence havasına girin.

Masayı basit bir yemek takımı ile süsleyin ve doğanın rahatlatıcı bir dokunuşunu eklemek için ortada bir yeşillik koşucu oluşturun.

11. Kendi kurabiyelerinizi yapın

Yılbaşı masasını süslemeye gelince biraz uzun bir yol kat ediyor. Bu yıl neden kendi krakerlerinizi yapmıyorsunuz? Bütçeden ve israftan tasarruf etmek için, çünkü her ikisine de yılın bu zamanında çok ihtiyaç var. Artı, kim yılbaşı zanaat fikirlerine gitmeyi sevmez ki ? Bir kurabiçekmenin patlaması dışında, kendi krakerinizi yapmaktan özleyeceğiniz hiçbir şey yok.

Bir karton rulonun içine bir muamele yapın, krep kağıdını veya hatta kumaş artıklarını sarın, ardından uçları kurdele ile bağlayın. İçeride kendi şakalarınızı bile yazabilirsiniz, sadece Google’dan en iyi kraker şakalarını isteyin.

12. Bir içecek istasyonu kurun

Bu yıl yılbaşı için durum ne olursa olsun, kesin olan bir şey var… içki gerekli olacak. İster bir Zoom kutlaması olsun, ister küçük bir sayı toplanmış olsun, yine de hepsi dışarı çıkar ve özel bir içecek istasyonu kurar.

Şık bir ev barının yardımıyla klasik kokteyller hazırlayın. Kullanışlı bir miksolog seti yardımıyla kokteylleri narin cam beherlerde güzelce karıştırın. Sizin yılbaşı partisi fikirleri için yapılacakları sıraladık.

13. Doğayı masaya davet edin

Yeşillik ve taze çiçeklerin ötesinde doğanın güzelliğini kucaklayın. Yer ayarlarına bir renk dokunuşu eklemeye yardımcı olmak için mevsim meyveleri için dolgun.

Doğadan türetilen pek çok renkle, tekstilden çömleklere kadar masanın etrafında zaten mevcut olabilecek tüm vurgu renklerini birleştirmenin harika bir yolu. Ayrıca, yer ayarları için basit bir aşamalı meyve, diğer birçok alternatiften çok daha uygun maliyetlidir.

14. Açıklama yaprakları ile incelik ekleyin

Çiçeklerin gücünü hafife almayın ve yine de doğru izlenimi bırakmak için aşırı şenlikli olmaları gerekmez. Özellikle şenlikli olmayan cesur bir merkez parçası yapmak için güzel ortanca çiçeklerini seçtik ve yine de işe yarıyor. Hangi yaprakları tercih ederseniz edin, onu sorunsuz bir şekilde bağlamak için dekorasyon düzeninizle aynı renk paletinde tutun. Aynı çiçeklerin dalları, uyumlu bir görünüm oluşturmak için ağaca ve metal çelenk üzerine iç içe geçmiştir.

15. Yansıtıcı malzemelerle geliştirin

Seçtiğiniz bitki örtüsünü zenginleştiren gemileri seçin. Burada turuncu, sarı ve pembe çiçeklerin sıcak dalları, basit bir pirinç vazo ile dengeleniyor – masaya basit bir çekicilik dokunuşu katıyor. Metaller aynı zamanda ışığı toplamaya yardımcı olurken, çevredeki masanın etrafındaki sıcak bir ambiyansı yansıtır. çok basit, bir o kadar da etkili.

Görüşlerini ‘sizin düzenlemeyi oluşturmak söz konusu olduğunda, çok fazla yükseklik ekleyebilir ve bu nedenle konukların engellememe hatırlamak’,’ Ming Veevers Carter, Kurucu diyor Veevers Carter . “Düzenlemenizi düzenlerken, net bir şekilde görebilmeniz ve doğru yüksekliği ölçebilmeniz için bir sandalyeye oturun.”

16. Ev yapımı mum kaselerini masanın etrafına yerleştirin

Mum kaseleriyle kendi şenlikli aydınlatmanızı yaratın. Ayaklı bir cam kasenin yarısını suyla doldurun ve yüzen mumları ekleyin. Sığ bir cam tabağa koyun ve bir ormanlık merkez parçası oluşturmak için biberiye, kar taneleri ve karaçam kozalakları dallarını düzenleyin.

17. Masayı ev yapımı mini ağaçlarla süsleyin

Yer ayarlarında masayı mini ağaçlarla süsleyerek tam bir şenlik havası yaratın. Ev yapımı mini ağaçlar yaparak bu etkiyi aldatabilirsiniz.

Basitçe gerçek bir köknar ağacından dalları alın ve bir çay ışığı adağına yerleştirin. Ana ağacınız olarak gerçek bir ağacınız varsa, arkadan dalları kolayca kesebilirsiniz, bunlar kaçırılmaz. ‘Ağaçları’ mini süslerle süsleyerek kişilik bir dokunuş daha ekleyin.

18. Dekor ilhamı için kuzeye bakın

Rahat bir İskandinav tarzı yılbaşı masası için serin kış renkleri ve buzlu cam eşyalar kullanın. Beyaz ve dumanlı gri tabakları, masanın etrafındaki iki rengi değiştirerek ikramlar veya rustik yıldız şekilli süslemelerle dolu muhteşem cam kavanozlarla süsleyin.

Resmi olmayan bir yemek ve sade bir görünüm için, rustik bir keten masa örtüsü yerine bir masa örtüsünden ve dokulu bir boz kahverenginde eşleşen peçetelerden kaçının. Okaliptüs, toplanmış meyveler ve ormanlık buluntularla süslenmiş buzlu camlarla düzeni tamamlayın.

19. Country stiliyle klasikliği koruyunye

Sıcak bir yeniyıl görünümü için geleneksel olarak şenlikli kırmızı ve yeşil renklerini sevimli kır tarzı dokunuşlarla karıştırın. Renk ve doku için masaya ekose ve düz masa örtüleri giydirerek başlayın. Doğal bir tema için doğal acele servis altlıkları, ahşap saplı çatal bıçak takımı ve güzel mumlukların bir karışımını ekleyin ve ilgi çekmek için kontrast renkli desenli tabakları üst üste koyun.

Son olarak, fındıkları, otları ve meyveleri bir çelenk haline getirerek bir isim tutucu oluşturun ve işlemeli bir keten peçeteye bir kraker giydirin.

20. Geleneksel bir renk paleti seçin

Kırmızı ve beyaz renklerde keskin çizgiler ve eklerle yemek odanıza İskandinav cazibesi katın. Seramik ve mumlarla kar beyazı vurgular ekleyin. Hepsini cam ve gümüşün ışıltısı ve kızıl-yeşilliklerle bir araya getirin. Süslemeleri misafir sandalyelerine bağlamak için çizgili kurdele kullanın ve masayı kırmızı ve beyaz çizgili bir bezle süsleyin.

Pötikareli kareli peçeteli en iyi ışıltılı gümüş servis altlıkları ve yeşil ve kırmızı süslemeli beyaz sofra takımları ve kızılcık renkli cam eşyalar. Her şeyi pırıl pırıl yapın ve bol mum ışığında parlayın.

21. Mavinin çarpıcı tonlarını tercih edin

Zahmetsiz ama lüks bir yılbaşı sofrası için pembe altın metalikleri ve yumuşak kadifeyi gece yarısı mücevher tonlarında karıştırın. Inky indigo sofra takımı, sıcak bakır ile mükemmel bir tezat oluşturuyor.

Parlatılmış metalin güzelliğini gerçekten göstermek ve dövülmüş efektli bakır bardak altlığı ve masa rayındaki düğme detaylarıyla eşleştirmek için modern minimal tasarıma sahip bir çatal bıçak takımı seçin.

22. Çerezlerle yaratıcı olun

Oynak bir bisküvi ağacıyla büyüleyici bir yılbaşı sofrası oluşturun. Burada özenle süslenmiş şenlikli ikramlar kurdelelerle asılır ve eski bir metal standın dallarına asılır – bir kupa ağacı veya mücevher standı da aynı şekilde hizmet edecektir.

Tabanı taze yapraklarla süsleyin ve şampanya bardağı ve bir fındık tabağı üzerine altın vurgularla ışıltılı bir dokunuş katın. Oturarak akşam yemekleri arasında masanızı dekore etmenin güzel bir yolu.

23. Sahneyi beyaz ve yeşilliklerle kolayca ayarlayın

Herhangi bir yıl başı masası için, akıllı beyaz bir zemin, odaya gerçek bir fırsat ve incelik duygusu verecektir. Zımba tablası öğelerinizin bozulmamış olmasını sağlamak, üzerine inşa etmek için size mükemmel bir temel sağlar. Nötr bir taban ayrıca, çatal bıçak takımı yer ayarları ve servis gereçleri gibi temel yemek öğelerinin şema içinde vurgulanmasını sağlar.

Tamamlayıcı renklerde çiçekler, yapraklar ve mumlar göz alıcı bir merkez oluşturmaya yardımcı olacak ve rahatsız edici olmadan iç mekanlara gerçekten bir mevsim duygusu getirecektir.

Sahte seçenekler, taze yapraklar kadar çarpıcı olabilir ve ayrıca süslemelerin daha uzun süre keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Koyu renkli meyveler, devedikeniler ve ince peri ışıklarıyla iç içe olan sahte okaliptüsün yumuşak yeşil tonlarını eşleştirmeyi deneyin.

24. Eklemlerinizi ısıtın

Dışarıda kurulan bir sıcak içecek masası ile canlandırıcı bir kış yürüyüşünün tamamlanmasını kutlayın. Bir parti sıcak toddy, cazip ‘Alice Harikalar Diyarında’ davetiyesiyle etiketlenmiş masaya derin bir yakut parıltısı ekler. Doldurmak için bir termosta fazladan kaynar su bulundurun ve akşam yemeğinden önce hızlı bir şekilde almak için meyve ve kuruyemişleri toplayın.

yılbaşı masası hazırlama

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 3

Burayı ilk değerlendiren siz olun.