Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

4.8
(15)

Yemek odanız gerçekten çok işlevli bir alandır. Yemek yediğimiz, eğlendiğimiz ve hatta bazen çalıştığımız yerdir. Yemek odanızı tasarlarken, alanı nasıl kullandığınızı ve alanla gerçekten ne elde etmek istediğinizi dikkatlice düşünün. Tarzınız, oda boyutunuz veya bütçeniz ne olursa olsun, sizin için yemek odası tasarımımız var.

Yemek Odası Dekore Etmek

Yemek odaları, arkadaşların ve ailenin dinlenmek, gevşemek ve lezzetli yemeklerin ve bol sohbetin tadını çıkarmak için bir araya geldiği yerlerdir. Doğru atmosferi elde etmek çok önemlidir ve çoğumuz için yemek odalarımız ya mutfaklarımıza ya da oturma odalarımıza bağlı olduğunda ya da oldukça seyrek kullanılan tamamen ayrı bir oda olduğunda bu zor olabilir, bu da bir tasarım şeması seçmeyi zorlaştırır. Ama olmak zorunda değil.

Yemek odanız birçok şekilde kullanılabilir ve yemek odanız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, alan bir eve harika bir katkı olmaya devam eder. Yemek odanızı iyi tasarlayın, burası sadece ‘tıkanma’ hastaları için bir çöplük veya yaşam yöneticisi ve ev ödevi için dağınık bir masa alanı değil, evinizin merkezi haline gelecektir.

Yemek Odasını Mükemmel Yapan Nedir?

Mobilya stili ve duvar rengi gibi daha ince ayrıntılara inmeden önce, yemek odanızı kişiselleştirmeden önce amacına göre planlamanız önemlidir. Hem sizin hem de misafirlerinizin ulaşım kolaylığı için yemek odanıza hem oturma odanızdan hem de mutfağınızdan kolayca ulaşılabilmeli.

Bir başka iyi başlangıç ​​noktası, aynı anda eğlendirebileceğiniz insan sayısını düşünmektir. Oda boyutunu değiştiremeyebilirsiniz, ancak uzayabilir masalar ve katlanır sandalyeler kullanmak gibi alanı misafir sayısına göre uyarlamanın yolları vardır . Yemek odasının içinde yemek servisi yapmayı seviyorsanız, açık büfe masalar ve bir ocak ilaveli büfeler harika bir fikirdir.

Aile yemekleri ve muhteşem akşam yemeği partileri dışında, yemek odanızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi düşünün. Köşeye sıkışmış küçük bir masa alanına mı ihtiyacınız var yoksa iyi bir kitapla kıvrılmak için rahat bir sandalyeye mi ihtiyacınız var? Yemek odaları, tüm ailenin keyfini çıkarabileceği gerçekten çok işlevli alanlar olabilir, bu nedenle dekorasyon projenize başlamadan önce evinizin ihtiyaçlarının gerçekte ne olduğunu düşünün.

Yemek odası fikrini seviyorsanız ancak özel bir alan için yeriniz olduğunu düşünmüyorsanız , oynamak zorunda olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak küçük yemek odası tasarım fikirlerimizi kaçırmayın .

Yemek Nasıl Dekore Edilir?

Tarzınızı ve zevkinizi gerçekten sergileyebileceğiniz yer burasıdır. Geleneksel bir yemek odası istiyorsanız, zengin kırmızılar ve koyu ahşap harika bir kombinasyon. Büyük bir yemek odasına sahip olacak kadar şanslı olanlar için, cesur renkler ve zengin desenlerden oluşan geleneksel bir tema, duvarlarınıza ihtişam duygusu katmanın harika bir yoludur. Ancak, kendinizi kaptırmak kolay olabilir ve dramatik bir yemek odası harika görünse de misafirlerinizi bunaltmak istemezsiniz. Bu nedenle, yemek odanıza kişisel tarzınızı eklemek için duvar kağıdı, perde , masa örtüsü ve sandalye örtüleri gibi birkaç göze çarpan öğeye bağlı kalmak en iyisi olabilir .

Sakin ve modern bir yemek ortamı elde etmeye çalışıyorsanız, nötr tonlardaki karmaşık desenler kaçırılmayacak. Geleneksel koyu renkli duvarları, desenli duvar kağıdı veya nötr tonlarda canlandırıcı renklerle değiştirin. Çağdaş kitaplıklar ve tabandan tavana raflar , kitaplar ve ilginç nesnelerle istiflendiğinde harika görünebilir.

Duvarlar sıralandıktan sonra, perdeler ve koltuk döşemeleri gibi diğer öğeler, dekor seçiminiz ne olursa olsun uyumlu olacak şekilde seçilebilir. Koyu renklerde cesur duvarlar için sofra takımı gibi aksesuarları daha nötr tutmak genellikle güvenlidir. Ancak nötr bir renk düzeniniz olduğunda, ayrıntılarda daha cesur olabilirsiniz.

Doğru yemek odası masası nasıl seçilir

Yemek odanızın en önemli parçası olarak, yemek masası masanızı kesinlikle doğru bir şekilde almanız önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, genişletilebilir masalar, küçük partilere yemek hazırlarken bir masanın seyrek görünmesini önlemenin harika bir yoludur ve ayrıca birkaç kişiyi daha sıkmanız gereken günler için daha fazla alan sağlayabilir. Yeriniz gerçekten kısıtlıysa, onu öğünler arasında bile saklayabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli şekiller de var. Yuvarlak masalar genellikle daha kapsayıcıyken, uzun, dikdörtgen masalar daha büyük bir yemek odası aldatmacası yaratabilir.

yemek odası dekorasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.8 / 5. Toplam Oy : 15

Burayı ilk değerlendiren siz olun.