Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

5
(15)

Çocuğunuzun odasını yeniden tasarlıyorsanız, tüm bütçeler, stiller ve telaş düzeylerine uygun çocuk yatak odaları için harika fikirlerimizi kaçırmayın. Yeni doğan bebeklere ve gençlere kadar her yaş için güzel ve pratik planlarımız ve ayrıca yağışlı havalarda hafta sonları için eğlenceli oyun odası fikirlerimiz var.

Çocuk Odası Dekoru

Bir çocuk odası sadece uyuyacak bir yerden çok daha fazlasıdır. Bir yatak odası, oyun odası , çalışma alanı ve hatta kıyafetlerin, kitapların ve oyuncakların saklanabileceği bir yerdir . Küçük bir erkek veya küçük kızın, kendilerine genellikle büyülü gelen, güvenli ve mutlu bir şekilde oynayabilecekleri ve aynı zamanda okul ödevlerini yapabilecekleri kendi alanlarına sahip olma şansıdır.

Çocuk odaları için bir renk düzenine karar verme Renk düzeninizi düşünmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü seçtiğiniz herhangi bir mobilya veya aksesuarın çocuğunuzun odasıyla uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuza duvar rengini tercih edip etmediğini sorun. Belki de pembeyi, yeşili veya sarıyı seviyorlar? Onlarla bir gölge üzerinde anlaşmak, mekanla bir bağlantı hissetmelerine yardımcı olacak ve onu onlar için ekstra özel kılacaktır.

Çocuk odası duvar kağıdı sizin veya çocuğunuzun tercihiyse, bunun her duvarı mı kaplayacağına veya bir duvarda bir özellik mi olacağına karar verin. Duvar kağıdı boyamadan daha zor bir seçenek olabilir, çünkü temalı tasarımlar önümüzdeki yıllarda her zaman ayın tadı olmayabilir, bu nedenle nispeten sık güncellenmeleri gerekebilir.

Halılar küçük bir çocuk odası için ideal bir seçimdir, çünkü küçükler için düşmeleri durumunda yastıklama sağlar. Lekeleri gizleyecek bir renk veya desen seçin – dökülme olacağını garanti edebilirsiniz! Daha sonraki yıllarda, ahşap efektli laminatlar iyi bir seçenektir ve uygun maliyetlidir ve temizlenmesi kolaydır – sadece biraz ısınmak için bir halı ekleyin.

Çocuk mobilyası seçimi

Odanızın görünümünü düzenledikten sonra, mobilyaya odaklanmanın zamanı geldi. Çocuk odaları için uygundur. Ne kadar alanınız olduğunu hesaplayın ve çocuğunuz büyüdükçe nasıl çalışacağını düşünün. Klasik tarzda basit bir tek kişilik yatak uzun yıllar dayanacaktır.

Bazı yataklar, kompakt bir alanda mükemmel olan yerleşik masalara ve depolamaya sahiptir. Daha büyük çocuklar için çatı katı tarzı yataklar harikadır ve altında bir çalışma alanı için yer vardır. Ayrı bir masa için yeterli alanın olduğu yerlerde, ayarlanabilir versiyonlar yardımcı olur ve çocuğunuz büyüdükçe yükseltilebilir.

Doğal ahşap, beyaz boyalı ahşap veya metal ve metalik gibi nötr yüzeyler, oda daha sonra güncellenirse hemen hemen her renk şemasına uyacakları için mantıklı seçimlerdir. İdeal olarak, renk düzenini her değiştirdiğinizde mobilyayı değiştirmek istemezsiniz.

İkinci el mobilyaların geri dönüşümü ve kendin yap ile ilgileniyorsanız, neden ileri dönüşümden vazgeçmiyorsunuz? Bir kat boya ile dönüştürebileceğiniz ucuz mobilya parçaları için antika dükkanlarını veya çevrimiçi arama yapın. Maliyetleri düşürmenin iyi bir yolu, ancak aynı zamanda harika bir şekilde bireysel bir şey yaratacaksınız. Masalar, sandalyeler, dolaplar ve kitaplıklar aramak için iyi parçalardır.

Geniş depolama alanı oluşturma

Her ebeveyn, çocuğunun odasında çıplak ayakla yürürken bir Lego tuğlası üzerinde durmanın nasıl bir şey olduğunu bilir. Ya da başka bir doldurulmuş oyuncağa bindiğinizde. Depolamanın öneminden bahsedebiliriz ama asla çocuk yatak odalarından daha önemli değildir. Dikkatli olmazsanız, çok sayıda oyuncak tamamen kontrolden çıkabilir, bu nedenle saklama kutularını arkadaşınız yapın. Şeffaf plastik olanlar, kutunun içindekileri taramanıza gerek kalmadan görmenizi sağlarken, güzel desenli ve renkli kutular, içindekileri tamamen gizleyen dekoratif bir dokunuş katacak. İkisinin de artı noktaları var.

Üst üste istiflenebilmeleri için aynı boyutlarda kutular seçin. Kutuların yerleştirildiği küçük delikli raflar da kullanışlıdır. Giysiler ve oyuncaklar için de dolap alanı çok önemlidir. Ayrıca bir kitaplık, çocuğunuzun en sevdiği kitapların tümünün elinizin altında olacağı anlamına gelir.

çocuk odası dekorasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 15

Burayı ilk değerlendiren siz olun.