Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

5
(11)

Mobilyaların nasıl boyanacağına odaklanan bir ev dekorasyon kursu, başarılı bir iç tasarım kariyeri için ihtiyacınız olan tüm öğrenme hedeflerini kapsar. Kursun ilk aşamasında, boya türleri, özellikleri ve uygulama teknikleri hakkında her şeyi öğreneceksiniz. İkinci aşama, odanın çeşitli bölümlerine farklı tekniklerin nasıl uygulanacağı da dahil olmak üzere dekoratif tekniklere odaklanır. Üçüncü aşamada mobilya düzenlemesi ve dekoratif mobilyalar hakkında bilgi edineceksiniz.

Mobilya nasıl boyanır, oda dekorasyon projeniz için boya renklerinin nasıl uygulanacağını ve seçileceğinin tüm yelpazesini kapsar. Renk teorisinin temelleri ile başlayıp hazırlamanın temelleri üzerinde çalışarak tasarımınız için istediğiniz etkiyi yaratacak boya ve hazırlık renklerini nasıl seçeceğinizi anlayacaksınız. Kapsamlı çok sanatçılı stil galerisi, özel olarak oluşturulmuş 60 sanat eseri içerir ve tam bir boyama teknikleri ve bunların nasıl uygulanacağı kütüphanesini oluşturur. Soyut ve gerçekçi çizim yöntemlerini kullanarak kendi resimlerinizi nasıl yapacağınızı göreceksiniz. Sekiz haftalık kursun beşinci ve son bölümü size sanat eserinizi nasıl hazırlayacağınızı öğretiyor.

Mobilya Boyama Teknikleri

Boyalı bir yüzeyin pürüzsüz görünmesini sağlamanın bazı basit yolları vardır. Boyama yüzeyinin yüzeyini hazırlamak bu basit yöntemlerden biridir. Mat ve parlak bir yüzeye sahipseniz, tek kat cila veya boya uygulayın. Biraz tamponla düzeltin. Bu şekilde, boyanın kuruması için birkaç gün veya hafta beklemek zorunda kalmadan yüzeyde arzu ettiğiniz parıltıyı ve parlaklığı oluşturabilirsiniz. Parlak bir yüzeye sahipseniz birden fazla kat uygulamak gerekebilir.

Sızdırmazlık özelliği olmayan mobilyaların nasıl boyanacağı, yükseltilmiş herhangi bir alanı beyaz boya ile doldurmaktır. Örneğin, beyaz bir dolabı boyuyorsanız ve renginin solduğu veya lekelendiği alanlar varsa, bu alanları daha koyu bir renkle doldurun. Beyaz, sorunlu alanları basitçe doldurarak önlenebilecek doğal kanama etkilerine sahiptir. Bunu kabinin üstünde, altında veya her tarafında yapın. Lekeler oluşturmak için birden fazla renk kullanıyorsanız, birden fazla yöntem kullanmanız gerekebilir.

Göz yormasını önlemek için, boyaya başlamadan önce ahşabı astarlayın. Astar, ahşabı çizilmelere ve oyuklara karşı korumaya yardımcı olur. Ahşabı zımparaladıysanız ve leke hala düzensiz görünüyorsa, yüzey mükemmel görünene kadar parçayı ince taneli bir zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın. Pürüzsüz, kusursuz bir yüzey elde etmek için parçayı astarlamayı unutmayın. Zımparalamayı bitirdiğinizde, astarı bir macun bıçağıyla uygulayın ve yumuşak bir bezle düzeltin.

Sızdıran vurgular olmadan mobilyaların nasıl boyanacağı ve şifonyer için pürüzsüz, kanayan bir yüzeyin nasıl boyanacağı, önce tüm parçaya hafif bir beyaz boya tabakası boyamaktır. Ardından, şifonyerin masasına, arkasına ve köşelerine daha koyu bir kat beyaz boya uygulayın. Çukurları veya çatlakları düzeltmek için metal bir macun bıçağı kullanın. Sprey boya veya sıvı renk kullanabilirsiniz. Bu, açık beyazdan koyu mauna kusursuz bir geçiş sağlayacaktır.

Sprey Boya Kullanımı

Yatak için pürüzsüz, kanayan bir yüzey olmadan mobilyaların nasıl boyanacağı, önce tüm parçanın üzerine hafif bir beyaz boya tabakası boyamaktır. Ardından, arkaya ve köşelere daha koyu bir kat beyaz boya uygulayın. Çukurları veya çatlakları düzeltmek için metal bir macun bıçağı kullanın. Sprey boya veya sıvı renk kullanabilirsiniz.

Konsol masası için sızıntısız vurgular ve pürüzsüz, kanayan bir yüzey olmadan mobilyaların nasıl boyanacağı, önce tüm parçaya hafif bir beyaz boya tabakası boyamaktır. Ardından, arkaya ve köşelere daha koyu bir kat beyaz boya uygulayın. Son olarak, çerçevenin üstüne ve yanlarına üç çeyrek inç x altı inç ahşap döşeme uygulamak için bir parça ince ayarlı, zımparalanmış ahşap çerçeve kullanın. Çerçevenin üstünü ve altını boyamadan önce fazla trimi zımparalayın.

Ahşap Mobilya Boyama

Ahşap mobilyalarınızı boyama konusunda endişeli olabilirsiniz. Bu endişeyi yaşayan sadece sen değilsin. Pek çok insan, sert olduğu için ahşap mobilyalarını boyamaktan da kaçınır. Ancak, yüksek kaliteli bir sprey astar, sprey boya ve doğru tipte fırçalar kullanırsanız, düşündüğünüz kadar zor değil. İşin sırrı, doğru türde ahşap işleme aletlerini seçmek ve bunlara yatırım yapmaktır. Bu çok daha kolay hale getirecek.

Ahşap mobilya boyamanın ilk adımı doğru aletleri satın almaktır. İster bir boya fırçası seti ister bir fırça seti satın alın, bu proje için onlara ihtiyacınız olacak. Ardından, özellikle ahşap üzerine püskürtmek için yapılmış şeffaf vinil boya satın alın. Boya fırçaları, astar, boya, maskeleme bandı gibi ahşap mobilya boyama malzemelerinizi de unutmayın. Bunlar, elde etmek istediğiniz son dekorasyon görünümünü elde etmenize yardımcı olacaktır. Evinizin görünümünü değiştirecek ahşap mobilya boyama fikirleri için tüm iç dekorasyon temasını bir araya getirmeniz gerekiyor. Bu, karar verdiğiniz renkleri iç tasarım planınızdakilerle koordine etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, en iyi sonuçları alabilir ve harika görünen ve gelecek yıllar boyunca iyi durumda kalan bir ev elde edebilirsiniz. Öyleyse neden bugün başlamıyorsunuz?

Yeni yemek odası modellerimizi incelediniz mi?

mobilya boyama

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 11

Burayı ilk değerlendiren siz olun.