Yatak Odası Fikirleri

4.8
(21)

Parlak yatak odası fikirlerimizle yorgun yatak odanızı hak ettiğiniz sığınağa dönüştürün. Kışın rahatça oturabileceğiniz rahat ve konforlu odalardan, yazın serin ve sakin olan aydınlık ve havadar odalara kadar her tarza ve mevsime uygun odalarımız mevcuttur.

Hayatımızın yaklaşık üçte birini yatakta geçiriyoruz, bu nedenle yatak odamızın mümkün olduğunca güzel ve pratik olması çok daha önemli. Bu nedenle, doğru aydınlatma ve vitrin süslemelerinden pratik depolamaya ve daha fazla alan yaratmanın yollarına kadar her şeyi düşündük.

Yatak odanız muhtemelen dekorasyonuna yardım ettiğiniz ilk odaydı. Belki de ebeveynleriniz duvarlar için en sevdiğiniz boya rengini veya en sevdiğiniz çizgi film karakterini veya Disney prensesini içeren bir nevresimi seçmenize izin verir. Yetişkinler olarak yatak odası dekorumuzu istediğimiz kadar vahşi ve harika yapabiliriz. Bir yatak odasını dekore etmek, kişisel tarzınızı gerçekten yansıtmak ve kesinlikle sevdiğiniz bir görünüm yaratmak için bir şanstır.

İster sakin ve dinlendirici bir sığınak, ister otel tarzı lüks bir yatak odası hayal edin, yatak odası fikirleri galerimizde, mükemmel yatağı bulmaktan yatak odası renk düzenini seçmeye kadar, başlamadan önce bilmeniz gereken her şey hakkında uzman tavsiyesi bulunur .

Dikkatlice düşünülmüş bir yatak odası aydınlatma düzeni ile ruh halini ve ambiyansı geliştirin ; Yatağın her iki tarafında, yatmadan önce bir okuma noktası için görev aydınlatması olduğundan emin olun ve odanın stilini bir üst ışık veya asılı ışıkla tamamlayın.

Başlamak için iyi bir yer, her stil ve fiyat noktası için yatak odası dekorasyon fikirleri galerimizdir. Nakit sıkıntısı çekiyorsanız, bütçeye uygun yatak odası fikirlerimize göz atın . Ya da tamamen modern yatak odaları istiyorsanız, geleneksel yatak odalarını denemeye hazırsanız veya rustik tarzı seviyorsanız ve country yatak odalarını görmek istiyorsanız, bizde de var.

Yatak odası dekorasyonu

Mükemmel yatak nasıl seçilir? Bir yatak odası tasarlarken, başlamak için en bariz yer yataktır. Sonuçta, iyi bir yatak olmadan iyi bir gece uykusu almak zordur. Yatak odanızın boyutuna uygun yatağı seçtiğinizden emin olun. Süper kral yatak , küçük bir yatak odasına hükmedecek ve alanın içinde hareket etmeyi veya diğer yatak odası mobilyalarına sığmayı zorlaştıracak, standart bir çift kişilik yatak ise büyük bir yatak odasında biraz kaybolmuş gibi görünebilir. Yatak odanızı ölçün ve seçtiğiniz yatağın, yatağın kenarlarında ve sonunda en az 70 cm sirkülasyon alanına izin vereceğinden emin olun.

Sizin için en iyi tarz hangisi?
Doğru boyutta yatağı bulduktan sonra, tarzınızı seçme zamanı. Çağdaş bir ifade vermek istiyorsanız, büyük boy bir yatak başlığı, yatak odanızın tasarımında çarpıcı bir odak noktası oluşturacaktır. Geleneksel mi yoksa ülke tarzını mı seviyorsun? Güzel döşemeli bir başlık, bir cazibe gibi çalışacaktır. Endüstriyel şık veya eski buluntuların hayranıysanız, aradığınız şey demir bir karyola olabilir.

İyi bir yatak bile o kadar önemlidir oturur yatağın aşıyor. Kendiniz için doğru olanı seçmek için zaman ayırın, mümkünse mağazada deneyin ve üzerinde farklı pozisyonlarda yatın. Yaylı bir şilte, hafızalı köpük şilte veya bunların arasında herhangi bir şey için gidin, iyi yapılmış bir modele yatırım yapmak için para ödüyor. En kaliteli bir yatak, şeklini yedi yıl boyunca korumalıdır, bundan sonra onu değiştirmek için en uygun zamandır. En iyi yatak incelemelerimize göz atın.

Yatak odası mobilyanızı nasıl seçersiniz?

Bir yatak odası mobilya takımı, işleri basitleştirir – birleşik bir yatak odası düzeni oluşturmanın hatasız ve genellikle uygun maliyetli bir yoludur. Ancak kendinizi biraz daha maceracı hissediyorsanız, yatağınızla başlayın ve etrafındaki mobilyalarınızın geri kalanını karıştırıp eşleştirin. Başarılı bir eklektik planın anahtarı bir renk paleti seçip ona bağlı kalmaktır. Yani koyu ahşap bir karyolaya sahipseniz benzer tonlarda ahşap mobilyalarla eşleştirin. Benzer şekilde, beyaz bir yatağınız varsa, beyaz veya soluk renkli yatak odası mobilyalarını seçmek, düzeni bir arada tutmanıza yardımcı olacaktır.

Yatak odası mobilyalarının temel ihtiyaçları söz konusu olduğunda, bir komodin  veya komidin (yatak odanızı paylaşıyorsanız iki adet), bir tuvalet masası , bir boy aynası ve gardırop, şifonyer veya şifonyer şeklinde giysi deposuna ihtiyacınız olacaktır. ikisi birden. Yeriniz varsa, bir yatak odası sandalyesi veya yatak sonu bankı ek bir avantajdır; çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı giyerken kıyafetlerinizi örtmek veya oturmak için bir yer sağlar.

Yatak odası depolama ve giyinme odaları
Bir giyinme odası veya gömme dolap  yatak odasında nihai lüks. Tecrübeli bir dolap tasarımcısı, ayakkabı rafları, elbise çekmeceleri, gömme raflar, asma rayları ve daha fazlasını içeren, depolama alanının her santimetresinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağını bileceğinden, ısmarlama (fonlar izin verirse) gitmek en iyisidir .

Ancak küçük bir yatak odasında da özel bir giyinme alanı oluşturabilirsiniz. Odanın bir köşesini ayırmak için dekoratif bir giyinme perdesi kullanın, arkasında bir elbise askısı ve yer varsa tuvalet masanız olsun.

Nasıl mükemmel yatak odası renk düzeni bulmak için mükemmel bulmak için çabalayan yatak odası renk düzeni? Bir yatak odasında doğru renk paletini seçmek, evdeki diğer odalardan daha önemlidir: Fazla cesur olun ve huzursuz geceler riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Yeşiller ve maviler, özellikle daha açık tonlarda kullanıldığında bedeni ve zihni rahatlatmaya yardımcı oldukları için yatıştırıcı bir seçimdir. Bununla birlikte, sıcak gri, gece mavisi ve hatta siyah gibi koyu renkler, bir yatak odası için mükemmel olan samimi, şımartıcı bir his yaratabilir. Bizim beyaz yatak odası fikirleri , diğer taraftan, yoğun bir günün sonunda gevşemek için yardımcı olabilecek bir ışık, kaygısız bir yapıya sahip.

Ana şey, kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı, aşırı uyarıcı tonlardan uzak durmak veya bunları kullanıyorsanız, mümkün olan en soluk tonları tercih etmek ve bunları daha soğuk renklerle dengelemektir.

yatak odası dekorasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.8 / 5. Toplam Oy : 21

Burayı ilk değerlendiren siz olun.